RATEM Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Gürsoy, Fırat Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileriyle bir araya geldi. Gürsoy’un konuşmacı olduğu “Mesleki Yeterlilik ve Medyanın Güncel Durumu Konferansı”, 19 Nisan 2017 tarihinde fakülte amfisinde gerçekleşti.

“Aklıma Bir Fikir Geldi” yarışması başta olmak üzere, ülkemizin dört bir köşesindeki iletişim fakültesi öğrencileriyle çeşitli organizasyonlarda bir araya gelen RATEM, bu kez de Elazığ Fırat Üniversitesi’nde geleceğin iletişimcileriyle buluştu. RATEM Başkanı Yusuf Gürsoy’un konuşmacı olarak davet edildiği Mesleki Yeterlilik ve Medyanın Güncel Durumu Konferansı’na öğrenciler büyük ilgi gösterdi.

Konferans içeriğinde Gürsoy, Radyo ve Televizyon yayıncılığı alanında Türkiye’nin meslek standartlarını belirleme ve mesleki yeterlilikleri belgelemeye yetkili tek kuruluşu olan RATEM’in Başkanı olarak, genç dinleyicilere Mesleki Yeterlilik konusunda tecrübe ve gözlemlerini aktardı. Aynı zamanda medyanın bugünü, sorunları ve geleceğini masaya yatırarak öğrencilere sektörün güncel durumu hakkında bilgi verdi.