Soldan sağa; RATEM Genel Sekreteri S. Koray Hatipoğlu, RATEM Y.K. Üyeleri Dursun Güleryüz, Olcay Akay, RATEM Y.K. Bşk. Yrd. İdris Taş, RATEM Y.K. Üyesi İsmet Ergin, RATEM Y.K. Bşk. Yusuf Gürsoy, KKTC Başbakanı Hüseyin Özgürgün, RATEM Y.K. Bşk. Yrd. M. Aydın Koyuncuoğlu, Kıbrıs Türk Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği Başkanı Nazmi Pınar, RATEM Y.K. Üyeleri Zafer Büyü, Yüksel M. Kılınç

RATEM Radyo ve Televizyon Yayıncıları Meslek Birliği, Yönetim Kurulu Başkanı ve Üyelerinden oluşan bir heyetle KKTC Başbakanlığı’na ziyarette bulundu.

 

Ziyarette görüşülen ana konu RATEM ile KKTC Kamu Kurumları’nın önümüzdeki süreçte yapabileceği işbirlikleri oldu. RATEM Başkanı Yusuf Gürsoy kabulde yaptığı konuşmada, 794 radyo ve televizyon kuruluşunun üye olduğu RATEM’in yayıncılık alanındaki en büyük ve etkili yarı kamu kuruluşu olduğunu ifade etti. Gürsoy, konuşmasının devamında RATEM’in ulusal ve uluslararası platformlarda KKTC yayıncılarını da destekleyeceğini belirtirken, KKTC Başbakanı Hüseyin Özgürgün ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.