RADYONUN ÇARPAN ETKİSİ 1

RATEM, RİAK ve Reklamcılık Vakfı tarafından düzenlenen Radyonun Çarpan Etkisi semineri 13 Mayıs'ta, Turkcell Tepebaşı Plaza'da gerçekleştirildi. Seminerde, RİAK ve RATEM Başkanlarının yanı sıra, İngiltere'den uzman bir yönetici, radyo avantajını yaşayan önemli markalardan yöneticiler ve EFFIE 2009 radyo etkinlik ödülü sahibi reklamveren – ajans yöneticileri konuşmacı olarak yer aldı.

Yusuf Gürsoy - RATEM Başkanı

Özgür Sağlam - RİAK Başkanı

Gonca Sofuoğlu-Ford Otosan

Özlem Halimoğlu-Turkcell

Zeynep Arda Çolak - Ülker

Burcu Özdemir-TBWA\İstanbul , Nevzat Aydın-Yemek Sepeti

Jason Brownlee - Dollywagon

RADYONUN ÇARPAN ETKİSİ 2

RATEM, RİAK ve Reklamcılık Vakfı tarafından düzenlenen Radyonun Çarpan Etkisi Seminerlerinin ikincisi 27 Ekim 2009 Salı günü TTNET Plaza'da gerçekleştirildi.

Açılış konuşmalarını RİAK Başkanı Özgür SAĞLAM ve RATEM Genel Saymanı Dursun GÜLERYÜZ'ün yaptığı Seminerde, Radyo Avantajını Yaşayan Marka Örnekleri Bölümünde Ceyda ORHON, Türk Telekom / Aslı ALIVEREN, Finansbank / Ceyda Paydaş DURAN, Dimes, Uluslararası Başarı Bölümünde Mustafa İÇİL, Google Türkiye, Alper ÜNER – Ergin BİNYILDIZ, Grey İstanbul ve Mark BARBER, RAB (Radio Advertising Bureau) radyonun reklamveren için önemi, doğru kullanımınında getirdiği "çarpan etkisini" ve markalarının "radyo avantajını" yaşama süreçlerini anlatır sunumlar yaptılar.