RATEM, KÜLTÜR VE TURİZM BAKANI NABİ AVCI İLE 5846 SAYILI KANUN DEĞİŞİKLİĞİ TASARISINI GÖRÜŞTÜ

RATEM Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf GÜRSOY ve Yönetim Kurulu Üyeleri, 13 Temmuz 2016 Çarşamba günü Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr. Nabi AVCI’yı makamında ziyaret etti.

 

Yapılan ziyarette, 5846 sayılı kanunda yapılacak değişikliklerle ilgili RATEM’in görüşleri aktarıldı. Ayrıca yayıncı kuruluşların, ödedikleri telif bedelleri konusunda uygulamadan kaynaklı olarak yaşadıkları finansal ve hukuki sorunlar ve buna ilişkin RATEM’in geliştirdiği çözüm önerisi de iletildi. Bakan Nabi AVCI, konu ile ilgili olarak, tüm taraflar için adil bir uygulama üzerinde çalıştıklarını belirtti.

Başkan Yusuf GÜRSOY, RATEM’in, “Aklıma Bir Fikir Geldi”, “RATEM AKADEMİ”, “MEYESER”, “Radyo ve Çocuk” ve bu yıl üçünüsü düzenlenecek “IFTV-Uluslar arası Film ve TV Forum ve Fuarı” çalışmaları ilgili bilgi verdi. Özellikle IFTV konusunda, Bakanlık olarak her türlü desteği vereceklerini belirten Bakan AVCI, “Radyo ve Çocuk” projesinin amaçları arasında da yer alan, “Türkçenin doğru kullanımı” konusunda ortak projeler geliştirilebileceğinin altını çizdi. Bakan ayrıca,“UNESCO Dünya Kültür Mirası kapsamında bulunan eserlerin tanıtılması”, “Klasik Türk Müziği ve Türk Halk Müziği’nin yeni nesiller tarafından tanınması ve sevdirilmesi konusunda da ortak çalışmalar yapılması” konusundaki taleplerini RATEM Yönetim Kurulu Üyelerine iletti.

KURUMSAL                                     ETKİNLİKLER                                       İLETİŞİM

Eski Büyükdere Caddesi Maslak İş Merkezi

No: 37 Kat: 6 Sarıyer/İstanbul

Tel: 212 283 15 70

Faks:212 283 15 69

E-Posta : ratem@ratem.org

ratemharita.png
ktb_logo_.png
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • YouTube Social  Icon