RATEM HEYETİ ABU’NUN DÜZENLEDİĞİ “DİJİTAL YAYINCILIK SEMPOZYUMU”NDA

07.03.2018

RATEM Başkanı Yusuf GÜRSOY, ABU Genel Sekreteri Javad Mottaghi

ABU - Asya Pasifik Yayın Birliği tarafından düzenlenen "Dijital Yayıncılık Sempozyumu" 5 - 8 2018 tarihleri arasında Kuala Lumpur da düzenleniyor. Dünya üzerinden önemli konuşmacıların yer aldığı ve dijital yayıncılıkta sektördeki gelişmeler ve önemli konuların konuşuluyor olduğu organizasyonda RATEM Başkanı Yusuf Gürsoy, Başkan Yardımcıları Murat Duran, Acar Filiz ve Yönetim Kurulu Üyesi Ali Dönmez yer almaktadır.

Türkiye’nin yayıncılık alanında sahip olduğu zengin kaynakların uluslararası platformlarda vurgulanması amacıyla, RATEM Heyeti IFTV faaliyetlerini tanıtmak için “Dijital Yayıncılık Sempozyumu” nda stand açıp ve bilgilendirici çalışmalar yürütmektedir.

Organizasyonun ikinci gününde ABU Genel Sekreteri Javad Mottaghi RATEM Heyeti ile görüştü ve ardndan RATEM’ in  ABU üyeliği sürecinde ortaya koymuş olduğu çaba ve katkılarından dolayı RATEM Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Gürsoy ilgililer adına, Sayın Javad Mottaghi’ ye teşekkür plaketini sundu.

Çeşitli ülkelerden çok sayıda yayın kuruluşu temsilcileri ziyaret ederek Türkiye'de radyo ve televizyon yayıncılığı ile IFTV hakkında bilgi aldılar.

RATEM Heyeti ayrıca geçtiğimiz eylül ayında gerçekleştirilen ve “Radyo Yayın Teknolojileri Dönüşümü” oturumunda konuşan DRM – Dijital Rights Management (Dijital Haklar Yönetimi) Komisyonu Başkanı Ruxandra Obreja ve WorldDAB Proje Müdürü Bernie O’Neill ile görüşmüş ve IFTV’ ye katılımlarından dolayı teşekkür plaketleri vermiştir.

DRM Başkanı Ruxandra Obreja, RATEM Başkanı Yusuf GÜRSOY

WorldDAB Proje Müdürü Bernie O’Neill,RATEM Başkanı Yusuf GÜRSOY

Ayrıca RATEM Heyeti, ABU Televizyon Departman Başkanı Hanizah Mohdi Hamzah ile bir araya geldi ve kendileri ile IFTV' ye olan katkıları konusu değerlendirildi. Görüşmenin ardından RATEM Başkanı Yusuf Gürsoy, kendilerine teşekkür plaketi sundu.

ABU Televizyon Departman Başkanı Hanizah Mohdi Hamzah, RATEM Başkanı Yusuf GÜRSOY

“Dijital Yayıncılık Sempozyumu” organizasyonunun son günü ise 12. oturumda gerçekleşen “Türkiye’de Radyo ve Televizyon Yayıncılığı ve IFTV” konu başlıklı konuşmayı RATEM adına Başkan Yardımcısı Murat Duran gerçekleştirdi.

RATEM üyeleri arasında yer alan TRT'yi temsilen TRT Işık Tasarımcısı Ali Doğan ve Profesyonel Makyöz Hülya Yalçıner "Dijital Yayıncılık Sempozyumu" kapsamında "Işığın Kullanımı ve Makyaj Kullanımı" adında sunum yaptı. Gerçekleştirilen sunuma RATEM Başkanı Yusuf Gürsoy'da katıldı.