RATEM, KKTC BAYINDIRLIK VE ULAŞTIRMA BAKANI KEMAL DÜRÜST'Ü MAKAMINDA ZİYARET ETTİ

Soldan sağa; RATEM Y.K. Üyeleri Zafer Büyü, Ali Dönmez, Dursun Güleryüz, Olcay Akay; RATEM Y.K. Bşk. Yrd. İdris Taş, Kıbrıs Türk Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği Başkanı Nazmi Pınar, KKTC Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst, RATEM Y.K. Bşk. Yusuf Gürsoy, RATEM Y.K. Üyesi İsmet Ergin, RATEM Y.K. Bşk. Yrd. M. Aydın Şerbetçioğlu, RATEM Y.K. Üyeleri Ahmet Atılmış, Yüksel M. Kılınç, RATEM Genel Sekreteri S. Koray Hatipoğlu, RATEM Y.K. Üyesi Selahattin Yay

RATEM, Yönetim Kurulu Başkanı ve Üyelerinden oluşan bir heyetle KKTC Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst’ü ziyaret etti.

Bakan Kemal Dürüst kabulde yaptığı konuşmada, RATEM’in “Dijital Çağda Radyo ve Televizyon Yayıncılığı” panelini KKTC’de düzenlemiş olmasının yavru vatanın tanıtımı için çok önemli olduğunu kaydetti.

RATEM Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Gürsoy ise, RATEM’in ana amacının sektörün sorunlarına kalıcı çözümler bulmak ve sürekli gelişimini sağlamak olduğunu belirtti. Gürsoy ayrıca, KKTC yayıncılarının seslerinin dünyaya duyurulmasına RATEM tarafından destek verileceğini ifade etti.

RATEM Heyeti ziyaretin anısına Bakan Dürüst’e, üzerinde isminin yazılı olduğu nostaljik radyo armağan etti. Kemal Dürüst ise, RATEM Heyetine takdim ettiği plaketle, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.