RADYO YAYINCILIĞINDA TARİHİ GÜN

20.09.2020

camlica-kulesi.jpg

Küçük Çamlıca Radyo Kulesi’nin yayına girmesiyle birlikte Çamlıca tepesinde bulunan eski kulelerin sökülme törenine Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Adil Karaismailoğlu, Bakan yardımcısı Sayın Ömer Fatih Sayan, KULE A.Ş. Genel Müdürü Ahmet Selami Öğüt, RATEM Başkanı Sayın M. Aydın  Şerbetçioğlu, Başkan Yardımcısı Banu Genç, Genel Sayman Zafer Beyaz ve İstanbul’da yayın yapan radyoların temsilcileri katıldı.

RATEM Başkanı M.Aydın Şerbetçioğlu, Sayın Bakanımızla yaptığı ikili görüşmede 100 radyonun yayın yapabildiği dünya da bir ilk olan Küçük Çamlıca Radyo Kulesi’nin faaliyete geçmesi dolayısıyla teşekkürlerini bildirdi. Ayrıca Kule’den yayına başlayan 100 radyomuzdan, gelirlerin çok düştüğü pandemi döneminde en azından yıl sonuna kadar kira bedeli alınmamasının radyolarımıza çok büyük katkı sağlayacağını belirtti. 

Çanakkale Kulesi’nin proje aşamasında da RATEM’in büyük katkılarının olduğunu belirten RATEM Başkanı, Anadolu’da  kurulacak Radyo Kuleleri’nde de RATEM olarak işbirliği içinde her türlü katkıyı vermeye hazır olduklarını beyan etti.

 

#radyo #radyokulesi #çamlıca #ulaştırmavealtyapıbakanı #ratem