DİJİTAL ÇAĞDA RADYO VE TELEVİZYON YAYINCILIĞI PANELİ GAÜ'DE YAPILDI

Girne Amerikan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr.Sayın Kutsal Öztürk'ün Konuşmalarıyla Dijital Çağda Radyo ve Televizyon Yayıncılığı Konferansı Başladı.‬
Girne Amerikan Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekan Vekili Doç.Dr. Sayın Remziye Terkan'ın Sunumunu yapıyor.
GAÜ Öğrencileri ile bir arada bulunmanın kendisi için heyecan verici olduğunu belirten Gürsoy; “Kıbrıs’ta ilk defa böyle bir etkinlik gerçekleştiriyoruz. Ancak, Ratem olarak, ilk defa Türkiye dışında bir etkinliğe bir imza atmıyoruz. Özellikle Avrupa’da; yayıncılığı ve ülkelerini tanıtmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Türkiye’de bildiğiniz özel radyo ve televizyonlar, 90’lardan sonra yayıncılık hayatında büyük bir yer elde etti."
"Dolayısı ile, çok dinamik olan bu sektör, dünyadaki teknolojik gelişimler ile değişir ve gelişir duruma geldi. Ratem; diğer sivil toplum örgütlerinden farklı olarak yarı kamu niteliğindedir. Ve iki önemli görevi vardır. Radyo ve televizyon yayınlarının özel kullanım dışında kamuya açık alanlarda kullanımlarını lisanslar, ve izlemeye alır. Radyo ve televizyon ticari alana girdiğinden bunun izinle yapılması gerekmektedir."
Türkiye’de bugün ulusal; bölgesel ve karasal anlamda antenden alınan yayıncılığın dışında uydudan , kablo, ıp tv den alınan yayınlar mevcuttur. Bunların sayısı 1500 civarındadır. Meslek birliğimiz, bu kuruluşların da üyesi olduğu bir örgüttür."
KITUYAD Başkanı Dijital Çağda Radyo ve Televizyon Yayıncılığı Konferansında Konuşmalarını Yapıyorlar.
Daha Fazla Göster

KURUMSAL                                     ETKİNLİKLER                                       İLETİŞİM

Eski Büyükdere Caddesi Maslak İş Merkezi

No: 37 Kat: 6 Sarıyer/İstanbul

Tel: 212 283 15 70

Faks:212 283 15 69

E-Posta : ratem@ratem.org

ratemharita.png
ktb_logo_.png
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • YouTube Social  Icon