26 NİSAN DÜNYA FİKRİ MÜLKİYET GÜNÜ KUTLU OLSUN

26/04/2017

Bir topluluğun geleceği, fikri birikiminin niteliğine bağlıdır. Ülkemiz de bugün sahip olduğu ekonomik ve entelektüel potansiyeli, bir zincirin halkaları gibi birbirinin temelini oluşturan inovatif fikirlere borçludur.

İnsanlığın bugününü ve geleceğini bu denli etkileyen fikir ürün ve eserlerin kendi akıbeti ise fikri mülkiyet sisteminin uygulanma biçimiyle doğrudan ilişkilidir. Birliğimizin en önemli varlık sebebi, Radyo Televizyon yayıncılığı alanında, sistemin efektif ve mevzuata göre işleyebilmesi için üzerine düşen tüm vazifeleri layığıyla yerine getirmektir.

Sektörümüzün ve tüm fikir sahiplerinin 26 Nisan Dünya Fikri Mülkiyet Günü(*)’nü kutlar, özgün fikirlerin her alanda çoğalmasını dilerim.

YUSUF GÜRSOY | Yönetim Kurulu Başkanı

 

** Dünya Fikri Mülkiyet Günü, Dünya Fikri Mülkiyet Teşkilatı’nın (WIPO) kurulduğu anlaşmanın yürürlüğe girdiği gün olan 26 Nisanda kutlanmaktadır. Her yıl değişik bir tema başlığı ile tüm üye ülkelerde gerçekleştirilen çeşitli etkinliklerle kutlanan Dünya Fikri Mülkiyet Günü’nün 2017 teması “İnovasyon” olarak belirlendi.